В Україні фіксують випадки зараження новим підвидом коронавірусу – це штам “Омікрону” – “FLiRT”. Чи реєструють його на Тернопільщині?
За словами тимчасово виконуючого обов’язки генерального директора Тернопільського обласного центру контролю хвороб Юрія Дементьєва, в області росте кількість хворих з ковідом, грипом та ГРВІ. За останній тиждень в області захворіли 1563 людини, з них 624 — діти. Це на 286 випадків захворювання більше, ніж попереднього тижня.
Фахівці не відокремлюють статистку щодо захворюваності на Covid. Робитимуть це з початку сезону, тобто з жовтня.
Випадків захворювання на новий підвид — штам ковіду “FLiRT” в області не фіксували.
Тим часом, згідно даних МОЗ, в Україні циркулюють 10 підвидів “Омікрону”. Штам “FLiRT” підтвердили лише у 5 випадках: 3 — в Київській області, 1 — в Житомирській та один смертельний випадок — в Івано-Франківській. При цьому, померла 80-річна жінка мала супутні неінфекційні захворювання.
“Підвид коронавірусу Омікрону” – “FLiRT” спричиняє найперше високу температуру, яку важко збити. Він дає менше ускладнень у легенях, порівняно з іншими підвидами ковіду. Робити висновки стосовно протікання хвороби викликаної саме цим штамом поки не можемо, бо мало часу пройшло з моменту його появи в Україні”, – прокоментував «Суспільному» Юрій Дементьєв.