На годиннику 08.45, а біля пам’ятника Степану Бандері вже поступово збиралися люди.
Вони з прапорами, портретами загиблих захисників, лампадками та плакатами.
0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
Відео дня
Активісти, рідні загиблих захисників, волонтери та просто пересічні тернополяни прийшли, аби долучитися до заходу та вшанувати пам’ять тих, хто віддав своє життя в російсько-українській війні за незалежне сьогодення та майбутнє нашої Батьківщини. Вони згадують тих, хто міг би ще жити, якби росія не почала цю війну.
О 09.00 місто ніби завмерло на хвилину – зупинився транспорт, пересічні люди.
Нагадаємо, раніше дружина загиблого захисника, командира другої стрілецької роти другого стрілецького батальйону 67-ї окремої механізованої бригади ЗСУ Сергія Коновала з позивним «Норд»закликала тернополян стати містом-прикладом та щодня віддавати шану нашим полеглим захисникам.
— Щодня о 9.00 ранку я закликаю всіх підприємців та населення міста зупинитися, та підтримати хвилину мовчання в пам’ять про наших загиблих героїв. Це не лише знак поваги до тих, хто віддав своє життя за свободу і незалежність нашої країни, але й нагадування про важливість єдності та спільної відповідальності. Давайте зробимо Тернопіль містом-прикладом, — звертається до містян Ольга Коновал.
Історія про хвилину мовчання
Хвилину мовчання, як прояв шани і скорботи, ще століття тому запропонував австралійський журналіст після закінчення Першої світової війни.
До 2022 року в Міністерстві оборони України була традиція – щодня бити у дзвін і називати кожне прізвище загиблого. Та з початком повномасштабного вторгнення цей ритуал призупинили і хвилина мовчання є щодня о 09.00.
День захисників і захисниць України – нерозривний із церковним святом Покрови. Тепер це 1 жовтня. Козаки шанували захист Божої матері.
Для християн хвилина мовчання – це та ж сама тиха молитва, так в Україні завжди вшановували померлих. У вільній для віросповідань Україні у будь-якій релігії є свої традиції пошани героїв. Але ця загальнонаціональна хвилина мовчання була спільною для всіх людей.
Читайте також:
Давайте 500 мільйонів, а не 190: волонтери закликають владу збільшити фінансування на ЗСУ
«Воюю — заради команди», — історія бойового медика реактивної артбатареї
Виховують рішучість і витримку: як військові 105-ї бригади ТрО проходять психологічну смугу перешкод
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.