На Тернопільщині судитимуть двох зловмисників, які залякували підприємців вибухами та вимагали у них кошти.
Прокурорами обласної прокуратури до суду скеровано обвинувальний акт стосовно двох жителів Тернополя, які упродовж 2020–2023 років систематично вимагали грошові кошти у підприємців у сумах від 85 тисяч доларів США до 250 тисяч євро, погрожуючи вбивством їх рідних у численних смс-повідомленнях.
“З метою підтвердження реальності погроз обвинувачені закладали вибухові пристрої, переважно «розтяжки» на основі ручної осколкової гранати Ф1, поблизу належного потерпілим житла та закріплювали сконструйовану з такої ж гранати вибухівку сповільненої дії на автомобілях. У результаті детонації майно потерпілих зазнало значних пошкоджень. Одному з обвинувачених обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою, іншому – тримання під вартою з визначенням застави. Накладено арешт на належне майно обвинувачених на загальну суму 2 млн 200 тис. грн. Обвинуваченим загрожує покарання у виді позбавлення волі терміном до 12 років з конфіскацією майна”, – повідомили у прокуратурі.
?Розслідування здійснювали слідчі СУ ГУНП в Тернопільській області.