5 млн комуналка, а умови погані: Омбудсман розповів про гуртожиток для переселенців на Тернопільщині
Відео дня
— Щодо цього одного випадку. Це одне місце комплексного проживання, де, за нашими даними, були і на сьогодні є старі вікна, стара будівля, температурний режим взимку не дотримувався, додатково опалювали електричними приладами, не витримувала постійно проводка. Там проживали сто людей. Ми звернулись офіційно до ОВА і звернулись до Міністерства освіти і науки України. Ми отримали відповідь, що є проблема з оплатою комунальних послуг. Бо юридично за це повинно заплатити Міністерство. Там нарахували під 5 мільйонів гривень, сплатили лише трошки менше 500 тисяч гривень, решту ніхто не знає, з якого бюджету заплатити. І це при тому, що все рівно ВПО проживали у поганих умовах. Тому наша рекомендація була: у вас ж є МТП відремонтовані, ви можете швидко забрати звідти людей і перемістити їх в більш адекватні умови. Саме це було виконано, — пояснив Дмитро Лубінець.
Щоправда, питання сплати боргу за спожиті комунальні послуги досі не вирішене, додав Омбудсман.