Військовий 7 років проживав та працював у Португалії, коли 24 лютого росія повномасштабно напала на територію України, відразу повернувся додому та взяв до рук зброю.
Олег Матяш, військовий з позивним – “Хорват”, родом з Теребовлі, що на Тернопільщині, пише “20 хвилин Тернопіль”.
В роки незалежності служив у батальйоні спецназу нацгвардії в Тернополі під командуванням відомого генерал-майора Сергія Кульчицького, який загинув у 2014-му в небі над Слов’янськом.
Був активним учасником Революції Гідності, охороняв барикади Інститутської.
Після Майдану разом з іншими офіцерами проводили вишкіл в Теребовлянському таборі з сотниками самооборони майдану. Коли розпочалася анексія Криму, у Тернополі брав участь у формуванні батальйону «Збруч», будучи заступником начальника штабу.
Від липня 14-го до лютого 15-го року разом із новоствореним військовим формуванням ЗСУ охороняв кордон підконтрольної Україні території Херсонської області на межі з Кримом.
Згодом поїхав у Португалію, де жив та працював останніх 7 років.
“24 лютого я був в Мадриді, коли дізнався про те, що відбувається в Україні, відразу прилетів в Лісабон, де проживав – збирати речі. Після повернення додому призвався в той же, шостий окремий батальйон Закарпатської гірсько-штурмової бригади, щоправда, на той час його уже передали Тернопільській артилерійській бригаді, – відзначив військовий. – Сьогодні працюємо проти диверсійних груп, виявляємо зрадників, оглядаємо, чи не замінована місцевість. Ворог мінує території всюди, навіть де живуть цивільні. Ставить розтяжки, не дивлячись ні на що. За необхідності ми знімаємо розтяжки, та переважно викликаємо саперів”.
В тилу досвідченого військового чекають доньки, сестра з мамою і незліченна кількість друзів у всіх куточках світу.